Wisior z gałązką bluszczu wykonany z monety

Sentymentalny wisior wykonany na zamówienie.

Są czasem rzeczy, z którymi nie chcemy się rozstać. Skarby z dzieciństwa, kawałek starego drewna ze stodoły, kinowe bilety z pierwszej randki i pamiątki po bliskich. Właśnie taką pamiątkę w formie rozpłaszczonej monety powierzyła mi klientka. Jest to wspomnienie po jej tacie, który sam wyklepał monetę w ten kształt. Klientce zależało, aby mieć tę symboliczną cząstkę taty, jak najbliżej siebie, dlatego zdecydowała się na zrobienie z niej wisiora. Wyznacznik był tylko jeden – proszę nie zmieniać kształtu elementu.

 

W trakcie pracy okazało się, że moneta, choć miała być srebrna prawdopodobnie zawiera domieszkę czegoś lub jest pokryta warstwą ochronną, bo nie dało się jej lutować. Trochę pokombinowałam i zmieniłam pierwotny projekt obracając gałązkę bluszczu tak, że spływa po łezce z monety. Sam motyw też nie jest przypadkowy, zaproponowałam bluszcz, bo to symbol przywiązania, dozgonnej miłości oraz nieprzemijającej pamięci.

 

Srebrny wisior z gałązką bluszczu.

Srebro pokryłam oksydą, która nadała mu stalowoszary odcień, a u dołu monety podwiesiłam szklany grot. Na końcu łańcuszka umieściłam dwustronną zawieszkę z wybitym rokiem, podanym przez klientkę oraz jej inicjałami z drugiej strony.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Biżuteria na zamówienie

  Biżuteria nie musi być tylko ozdobą, ale może nieść w sobie ważne dla Ciebie przesłanie. Jeżeli posiadasz w domu bliską sercu pamiątkę albo ulubiony kamień, który chciałabyś mieć zawsze przy sobie, to napisz do mnie przez zakładkę: KONTAKT

  Zaprojektuję biżuterię specjalnie dla Ciebie.

  bluszcz wisior ze srebra

  Wisior z gałązką bluszczu wykonany z monety