In moon light – lekki wisior z kamieniem księżycowym

Ażurowy lekki wisior ze srebra inspirowany francuskim Gotykiem.

Zdarzył się tu mały psikus. Jako inspiracja do kolekcji „Uroki Gotyku” posłużyły mi prawdziwe ornamenty z katedr. W tym przypadku byłam przekonana, że wzoru użyczyła mi rozeta z bazyliki w Laudres we Francji. Jednak okazało się, że to była rozeta z vihueli hiszpańskiej, czyli instrumentu uznawanego za prekursorkę współczesnej gitary klasycznej, popularnego w XV i XVI w. Podobnie jak gitary, vihuele mają okrągły otwór, ale często zdobią go ażurowe wycięcia wykonane w drewnie. I tak przypadkiem w gotyk wkradła się inspiracja muzyczna.

 

Naszyjnik z rzeźbionym kamieniem księżycowym.

Ażurowe wycięcia ozdobiłam kuleczkami ze srebra, a w centrum wzoru, który przypomina śnieżynkę umieściłam urokliwy egzemplarz kamienia księżycowego. Artysta wyrzeźbił jego powierzchnię w kształt uśmiechniętej buźki. Kamień pięknie opalizuje na odcienie niebiesko zielonkawe. Całość jest delikatna i lekka, ale nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Powierzchnie srebra pokryłam oksydą, która nadała mu stalowoszary odcień. Zawieszkę umieściłam na łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Średnica – 5.2 cm
  • Waga srebra – 10.0 g
  • Łańcuszek – 51.0 + 10.0 cm regulacja
  Kolekcja "Uroki Gotyku"

  Kolekcja biżuterii inspirowanej architekturą gotycką, szczególnie maswerkami, czyli misternymi, kamiennymi wzorami układanymi od zewnętrznej strony okien. Każdy egzemplarz powstał tylko w jednej sztuce i jest inspirowany prawdziwym wzorem z katedry.

  ażurowy wisior z kamieniem księżycowym

  In moon light – lekki wisior z kamieniem księżycowym

  Brak w magazynie