Wisior inspirowany kulturą Majów – Królowa Majów

Wisior ze srebra inspirowany kulturą Majów

Odległe cywilizacje, nieznane kultury, dawno zagrzebane pod korzeniami dżungli i działalności przybyszów z innego kontynentu. Przedstawiam Ci Królową Majów – Lady Wak Tuun, której wizerunek wykonałam na specjalne zamówienie. Za wzór posłużyła mi płaskorzeźba wykonana przez lud Majów w VIII w., obecnie znajdująca się w zbiorach British Museum.

 

Unikatowy naszyjnik z Królową Majów i turkusami.

Jak najdokładniej starałam się odwzorować postać królowej. Z ręcznie wyciętych warstw srebra stworzyłam jej ubranie, fryzurę i nawet biżuterię. Od siebie dodałam łezki turkusu, a całość pokryłam oksydą, która nadała srebru stalowoszary odcień. Zawieszkę umieściłam na wygodnych tkaninowych rzemieniach.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Płaskorzeźba Majów Lady Wak Tuun

  Królowa została ukazana podczas obrzędu upuszczania krwi. Niesie kosz z przedmiotami używanymi do samo-zbawienia: kręgosłupem płaszczki, liną i zakrwawionym papierem. „Wąż Wizji” pojawia się przed nią wyłaniając się z ustawionej przed nią miski, w której również znajdują się paski papieru.

  Etniczna biżuteria na zamówienie

  Uwielbiasz podróże do odległych krajów i kultur, choćby tylko takie odbyte palcem po mapie lub stronicach książek? A może marzy Ci się biżuteria związana z ulubionym na świcie miejscem? Jeśli tak, to śmiało napisz do mnie.

  Chętnie stworzę biżuterię specjalnie dla Ciebie.

  srebrny etniczny naszyjnik królowa majów

  Wisior inspirowany kulturą Majów – Królowa Majów