Wisior inspirowany katedrą w Chartres ze srebra i jedwabiu

Srebrny wisior inspirowany katedrą Notre-Dame w Chartres. 

 

Dziś wyruszymy ku północy Francji, aby podziwiać jedną z najbardziej znanych katedr gotyckich – Cathédrale Notre-Dame de Chartres. Mury właśnie tej katedry postanowiła odwiedzić moja klientka, której zamarzył się wisior powiązany z tym miejscem. Za „modelkę” obrałam rozetę znad bocznego wejścia, którą widać na zdjęciu. Ta od frontu ma trochę za mało prześwitów i nie byłoby widać jedwabiu. Dopiero po wycięciu wzoru zorientowałam się, że jest on niczym niekończący się kwiat, którego linie można przeciągać i przeciągać.

 

Unikatowy medalion z ażurowym wzorem.

Pod ręcznie wyciętym ażurem znajduje się barwiony przeze mnie jedwab w odcieniach turkusowo-niebieskich. Na wzorze umieściłam kamień – kupryt o zbliżonej kolorystyce. Srebro próby 925 pokryłam oksydą, która nadała mu delikatnie szarawy odcień. Zawieszkę umieściłam na ozdobnym łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Średnica – 4.2 cm
  • Długość łańcuszka – 50.0 cm + 5.0 cm regulacja
  • Waga srebra – 15.0 g
  Kolekcja "Uroki Gotyku"

  Kolekcja biżuterii inspirowanej architekturą gotycką, szczególnie maswerkami, czyli misternymi, kamiennymi wzorami układanymi od zewnętrznej strony okien. Każdy egzemplarz powstał tylko w jednej sztuce i jest inspirowany prawdziwym wzorem z katedry.

  katedra gotycka w chartres we francji

  Wisior inspirowany katedrą w Chartres ze srebra i jedwabiu

  Brak w magazynie