Unikatowy wisior ze srebra i japońskiej tkaniny – Księżycowy królik

Wisior z Księżycowym królikiem z japońskiej legendy.

Spójrz na pełną twarz księżyca i nie daj sobie wmówić, że jest opustoszały. Przyjrzyj się dokładnie, a na srebrzystej powierzchni ujrzysz królika, który uciera ryżowe ciasto.

 

Unikalny srebrny naszyjnik z japońskim kimonem.

Motyw królika i zająca nieraz pojawia się w mitologii japońskiej. Pewna historia tak mnie urzekła, że postanowiłam zilustrować ją w biżuterii. W wisior wplotłam także słowa pieśni ze sztuki teatralnej, gdzie „królik igra z falami księżycowego morza”.

Pod ręcznie wyciętym wzorem widać tkaninę, fragment z prawdziwego kimona. Zawieszkę umieściłam na łańcuszku z owalnych kuleczek, zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Opis

  Wymiary
  • Szerokość x wysokość – 4.0 x 5.0
  • Długość łańcuszka – 43.0 cm + 5.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 16.0 g
  • Wisior dzięki tkaninowemu wypełnieniu jest bardzo lekki.
  Japońska legenda o króliku / zającu:
  • W czasach, gdy zwierzęta umiały mówić Pan Niebios w postaci staruszka zszedł na ziemię. Poprosił kilka zwierząt, aby mu pomogły, dzieląc się posiłkiem. Każde ze zwierząt przyniosło coś innego, jednak królik nie umiał zebrać niczego prócz trawy. Dlatego zaoferował siebie wskakując w ogień. Pan Niebios docenił jego poświęcenie, ożywił go i w nagrodę podarował królikowi Księżyc.
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  srebrny wisior z japońskiego kimona

  Unikatowy wisior ze srebra i japońskiej tkaniny – Księżycowy królik

  Brak w magazynie