Unikatowy wisior z przedstawieniem japońskiej lalki – Kimekomi

Wisior inspirowany kulturą Japonii.

Lalki w kulturze Japonii nie są zabawkami, tylko historią wielu pokoleń, wierzeń i tradycji rzemieślniczej. Odziane w piękne brokatowe tkaniny, z misternymi akcesoriami niosą ze sobą wiele znaczeń. Ilustrują legendy, postacie teatralne a niegdyś bliskie osoby, które już odeszły.

 

Unikalny srebrny wisior z japońską tkaniną.

Za ręcznie wyciętym ażurem umieściłam czarno złotą tkaninę, jest to fragment z prawdziwego kimona. Zawieszkę zawiesiłam na łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

GRATIS –  eleganckie opakowanie i przesyłka kurierska.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Wysokość x szerokość – 6.0 x 4.5 cm
  • Długość łańcuszka – 48.0 cm + 6.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 18.0 g
  Symbolika lalek japońskich:
  • Pierwsze lalki wykorzystywano w rytuałach i symbolizowały właściciela. W czasach, gdy wierzono, że to demony powodowały choroby miały zmylić złe moce i odciągnąć je od ludzi.
  • Niektóre lalki służyły za siedzibę dobrym bóstwom. Czasem dawano lalki z okazji pierwszych urodzin, były wtedy symbolem życzeń, jakie obdarowujący chciał przekazać dziecku.
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  elegancki wisior inspirowany japonią

  Unikatowy wisior z przedstawieniem japońskiej lalki – Kimekomi

  Brak w magazynie