Srebrny wisior z motywem kwiatów wiśni – Sakura

Wisior z kwiatami wiśni inspirowany symboliką Japonii.

Różowe płatki spadają z drzew niczym śnieżny puch, pokrywają chodniki a kilka z nich wplątało się w Twoje włosy. Przełom marca i kwietnia, to czas kwitnienia setek wiśniowych drzew oraz festiwali świętujących to wydarzenie.

 

Oryginalny srebrny naszyjnik z tkaniną z japońskiego kimona.

Sakura czyli kwiat wiśni, to najbardziej kojarzący się z Japonią motyw dekoracyjny. Nie mogło go zabraknąć w kolekcji biżuterii „Japońska opowieść – Powroty„. Za ręcznie wyciętym wzorem umieściłam różowo zieloną tkaninę przeplataną złotymi detalami, jest to fragment z prawdziwego kimona. Owalną zawieszkę umieściłam na łańcuszku z ozdobnymi kuleczkami zakończonym regulacją z moim logo.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Wysokość x szerokość – 6.3 x 2.5 cm
  • Długość łańcuszka – 48.0 cm + 8.0 cm regulacja
  • Waga srebra – 17.0 g
  Japońska symbolika kwiatu wiśni:
  • symbol wiosny zarezerwowany dla dziewczynek
  • kiedyś zdobiono nimi tylko wiosenne kimona, jednak motyw ten zaczął rozprzestrzeniać się także na całoroczne przedmioty,
  • motyw sakury zyskał popularność od epoki Edo (XVII – XIX w.), wtedy zrodziła się tradycja celebrowania kwitnienia wiśni w trakcie festiwali.
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  srebrny wisior sakura kwiaty wiśni

  Srebrny wisior z motywem kwiatów wiśni – Sakura

  Brak w magazynie