Srebrny wisior z kotem i kwiatami śliwy – Maneki-Neko

Wisior stworzony z miłości do kotów i Japonii 

Widzę, że zwabił Cię tu ten malec, co w łapce dzierży rybkę. W trakcie japońskich wędrówek niejeden kot stanął mi na drodze, a raczej rozłożył się na płasko. Dlatego w japońskiej serii nie mogło zabraknąć Maneki-neko z uniesioną łapką.

 

Uroczy srebrny wisior z tkaniną przywiezioną z Japonii.

Maneki-neko, to kot na szczęście, którego figurki możesz spotkać na każdym rogu Japonii. Z lubością połączyłam go z intensywnie różową tkaniną, którą przywiozłam z Kioto, jest to fragment z prawdziwego kimona. Zawieszkę umieściłam na ozdobnym łańcuszku z kuleczkami zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Opis

  Wymiary
  • Wysokość x szerokość – 5.0 x 4.0 cm
  • Długość łańcuszka – 47.0 cm + 8.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 18.0 g
  • Wisior dzięki tkaninowemu wypełnieniu jest bardzo lekki.
  Japońska symbolika kwiatów śliwy i Maneki-neko:
  • Kwiaty śliwy to symbol szczęścia i pomyślności oraz jeden z trzech elementów symbolizujących zimę. Wraz ze wzorem sosny i bambusa nazywane są „trzema przyjaciółmi zimy”.
  • Maneki-neko – dosłownie kot zapraszający / wabiący, to przedstawienie kotka z krótkim ogonkiem. Gdy ma podniesioną lewą łapkę przywołuje szczęście, ludzi i klientów. Dlatego tak często widnieje w sklepowych i restauracyjnych witrynach.
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  wisiorek z japońską różową tkaniną

  Srebrny wisior z kotem i kwiatami śliwy – Maneki-Neko

  Brak w magazynie