Srebrny medalion z japońską tkaniną – Świątynia wśród wisterii

Wisior z kimona inspirowany podróżą po Japonii.

Wisteria japońska przyciąga swą barwą i kwiatami, które opadają niczym wodospad. A ze skwerów nie raz spogląda na przechodniów wielopiętrowa świątynia, tak charakterystyczna dla zabudowy Japonii.

 

Wyjątkowy srebrny wisior z brokatową japońską tkaniną.

Motyw wisterii odnajdujemy na wielu wyrobach japońskiego rzemiosła. Podobnie jest z motywem chryzantemy, która skryła się za wizerunkiem świątyni.

Za ręcznie wyciętym ażurem umieściłam brokatową tkaninę, jest to fragment z prawdziwego pasa obi, którym przewiązuje się kimono. Zawieszkę zaczepiłam na łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Wysokość x szerokość – 5.0 x4.5 cm
  • Długość łańcuszka – 45.0 cm + 5.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 21.0 g
  • Wisior dzięki tkaninowemu wypełnieniu jest bardzo lekki.
  Japońska symbolika wisterii i chryzantemy:
  • Wisteria – W epoce Edo (XVII – XIX w.) stała się symbolem klanu Fujiwara. Jej smukły i opadający kształt chętnie stosowano na kimonach majowych, gdy w Japonii rozpoczynała się pora deszczowa.
  • Chryzantema – zależnie od ilości płatków miała inne znaczenie. Kwiat o dwóch rzędach 16 płatków oznaczał cesarza, 14 płatków (jak w tym wisiorze) przypisywano członkom rodziny cesarskiej, a 16 płatków w jednym rzędzie stało się nieoficjalnym symbolem Japonii.
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  Srebrny medalion z japońską tkaniną – Świątynia wśród wisterii

  Brak w magazynie