Secesyjny medalion z irysem – Fioletowy irys

Owalny medalion z irysami inspirowany sztuką secesji.

Kilka lat temu wykonałam w technice emalii szklanej kaboszon z fioletowo – żółtym irysem na błękitno – fioletowym tle. Nie miałam pomysłu na jego oprawę aż do momentu, gdy klientka zapragnęła posiadać biżuterię do kompletu z bransoletą z irysami. Tak powstał ten broszko – wisior.

 

Misterny broszko wisior ręcznie wykonany ze srebra 

Emalierski element jest lekko wypukły, trzymają go delikatne łapki, tak by nie zasłaniać połyskującej barwnej powierzchni, a w koło wyrosły liście i mini kwiat irysa na modłę secesyjną. Srebro pokryłam oksydą, która nadała mu stalowoszary odcień.

 

Emalia jubilerska – szlachetna technika złotnicza, polegająca na nakładaniu na srebro warstw sproszkowanej szklanej emalii i wielokrotnym wypalaniu jej w piecu rozgrzanym do 900 stopni Celsjusza. W przypadku tego wisiora emalię i cieniutkie srebrne druciki nakładałam na wypukłą powierzchnię, a po wypaleniu żmudnie polerowałam do uzyskania gładkiej, błyszczącej powierzchni.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Opis

  Wymiary
  • Wysokość x szerokość: 6.0 x 4.5 cm
  • Waga srebra: 24.0 g
  • Długość łańcuszka: 50.0 cm + 10.0 cm regulacja
  Biżuteria na zamówienie

  Może marzy Ci się wisior z innym motywem? Wzorem z ulubionej tkaniny lub ilustracją z książki, którą pamiętasz z dzieciństwa? Jeśli tak, to napisz do mnie przez zakładkę: KONTAKT

  Zaprojektuję biżuterię specjalnie dla Ciebie.

  emalierski medalion z kwiatami secesji

  Secesyjny medalion z irysem – Fioletowy irys