Okrągły wisior z granatowym jedwabiem – Irysy

Wisior z japońskimi irysami ze srebra.

Wśród mokradeł i drobnych strumyków sponad traw wyrastają przepiękne irysy z tzw. króliczymi uszami. Jest to jeden z gatunków bardzo popularnych w Japonii zaraz obok słonecznie żółtych japońskich irysów, które królowały na kimonach noszonych pod koniec wiosny w maju i na początku czerwca.

 

Unikalny srebrny naszyjnik z jedwabną japońską tkaniną.

Motyw irysa fascynuje mnie nie od dziś, nieraz już przedstawiałam ten piękny kwiat na różne sposoby. Tym razem umieściłam ręcznie wycięte kwiaty na tle granatowego jedwabiu niczym nad oczkiem wodnym. Jest to fragment z prawdziwego kimona, który przywiozłam z podróży po Kyoto. Zawieszkę umieściłam na łańcuszku ozdobionym kuleczkami, zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Średnica – 4.4 cm
  • Długość łańcuszka – 55.0 cm + 9.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 19.0 g
  • Wisior dzięki tkaninowemu wypełnieniu jest bardzo lekki.
  Japońska symbolika irysa:
  • Irys z króliczymi uszami przedstawiano w otoczeniu wody i używano do dekoracji kimon przeznaczonych na letnie miesiące,
  • żółty irys japoński, wedle wierzeń miał moc odpędzania złych sił, dlatego liście tej rośliny zawieszano przed domem w dzień dziecka (5 maja)
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  wisior z secesyjnymi irysami

  Okrągły wisior z granatowym jedwabiem – Irysy

  Brak w magazynie