Mystic light ażurowy wisior z kryształem górskim

Ażurowy delikatny wisior z gotyckim wzorem i kryształem górskim.

 

Fascynacja sztuką gotycką trwa już niemal dwa stulecia. W XIX wieku przerodziła się w styl garściami czerpiący z ornamentyki średniowiecza, zwany Neogotykiem. Przyczynił się do tego Eugène Viollet-le-Duc, francuski architekt i historyk sztuki, który stworzył słownik i wzornik architektury średniowiecznej. To właśnie szkic XIII wiecznej rozety z tego słownika zainspirował mnie do stworzenia wisiora „Mystic light”.

 

Elegancki naszyjnik z przyciemnianego srebra. 

 

Połączyłam ze sobą dwie warstwy ręcznie wycinanego srebra, które dzięki zróżnicowanym odcieniom dają wrażenie trójwymiarowości. Wierzchnia warstwa jest błyszcząca, a spodnia ma stalowoszary odcień. W narożniku wisiora umieściłam kryształ górski, przepuszczający kolory znajdujące się pod nim. Zawieszkę umieściłam na łańcuszku zapinanym od przodu.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Szerokość x wysokość – 5.7 x 5.5 cm
  • Waga srebra – 10.0 g
  • Łańcuszek zapinany od przodu – 45.0 cm
  Kolekcja "Uroki Gotyku"

  Kolekcja biżuterii inspirowanej architekturą gotycką, szczególnie maswerkami, czyli misternymi, kamiennymi wzorami układanymi od zewnętrznej strony okien. Każdy egzemplarz powstał tylko w jednej sztuce i jest inspirowany prawdziwym wzorem z katedry.

  ażurowy delikatny wisiorek z kryształem górskim

  Mystic light ażurowy wisior z kryształem górskim

  Brak w magazynie