Misterny wisior z japońską tkaniną – Żuraw w złocistym ogrodzie

Wisior z żurawiem inspirowany japońską symboliką.

Spójrz, słońce ledwie wychyla się znad horyzontu, złocąc swym blaskiem ogród pełen chryzantem. Nieopodal swój subtelny taniec rozpoczął żuraw. Zaraz zerwie się do lotu i będzie niósł boskie nowiny. Teraz możesz mieć przy sobie ten symbol szczęśliwych wieści i namacalny fragment Japonii.

 

Kunsztowny srebrny wisior z japońską tkaniną.

Motyw żurawia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w mitologii i sztuce japońskiej. Często pojawia się w dekoracji kimon noszonych zimą oraz na ważne okazje. W wisiorze ażurowy żuraw unosi się nad ogrodem pełnym cesarskich chryzantem.

Za ręcznie wyciętym żurawiem umieściłam migocącą tkaninę, jest to fragment z prawdziwego kimona. Zawieszkę zaczepiłam na łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo. Srebro pokryłam oksydą nadającą mu stalowoszary odcień.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Średnica – 5.2 cm
  • Długość łańcuszka – 60.0 cm + 6.0 cm regulacja
  • Waga srebra 925 – 19.0 g
  • Wisior dzięki tkaninowemu wypełnieniu jest bardzo lekki.
  Japońska symbolika żurawia i chryzantemy:
  • Żuraw – symbol długiego życia, zwycięstwa i dobrych wieści. W czasach antycznych uznawany za posłańca bogów. Często przedstawiany na herbach rodowych lub element ilustrujący legendy.
  • Chryzantema – zależnie od ilości płatków miała inne znaczenie. Kwiat o dwóch rzędach 16 płatków oznaczał cesarza, 14 płatków przypisywano członkom rodziny cesarskiej, a 16 płatków w jednym rzędzie stało się nieoficjalnym symbolem Japonii
  Kolekcja "Japońska opowieść"

  Kolekcja orientalnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim.

  biżuteria autorska z kimonami

  Misterny wisior z japońską tkaniną – Żuraw w złocistym ogrodzie

  Brak w magazynie