Co, gdzie, kiedy i jak to wszystko ogarnąć? 🙂 Jeśli jesteś pierwszy raz na mojej stronie, polecam Ci ten wpis, gdyż w nim porządkuję kategorie bloga, tak abyś z łatwością i przyjemnością mogła z niego korzystać. Poniżej odnajdziesz opisy wszystkich działów razem z podlinkowaniami, oczywiście z czasem ta lista będzie się rozrastać wraz z rozwojem moim i bloga. Chętnie zapoznam się też z Twoimi propozycjami na posty. Może są tematy około biżuteryjne, które Cię frapują, ale nie wiesz, gdzie znaleźć na nie odpowiedź? Pytaj śmiało! Jeśli natomiast Twoje zainteresowanie jest szersze i interesują Cię także inne zakładki na stronie, to polecam zajrzeć do MAPA STRONY. Tam znajdują się opisy podstron z górnego i dolnego paska menu. Mam nadzieję, że mapa bloga zachęci Cię do dłuższego pobytu. Owocnego scrollowania! 

proces twórczy, etapy tworzenia mapa bloga, warsztat jubilera, proces twórczy, etapy powstawania biżuterii

ETAPY TWORZENIA

Magia złotniczego warsztatu…

Czy ciekawi Cię, jak powstaje biżuteria dla Ciebie? Jaką drogę musi przejść idea, aby stała się konkretnym przedmiotem, który możesz nosić na swej szyi, nadgarstku albo uszach…? Tak, to właśnie w tym miejscu możesz prześledzić etapy pracy. Od pierwszych szkiców, przez wycinanie srebrnych elementów, po łączenie ich w gotowy wyrób, odrobinę sztuki zamkniętej w użytkowej formie. Czemu chcę podzielić się z Tobą tym intymnym dla mnie procesem? Pragnę, byś mogła choćby odrobinę poczuć się, jak twórca, który zna swoje dzieła od podszewki, byś patrząc na biżuterię ode mnie widziała ile wkładam w nią serca i wysiłku, zarówno fizycznego, jak i konceptualnego. A tak po za tym, czy to nie fascynujące podejrzeć kogoś przy pracy?! 🙂

 

biblioteka kamieni, kamienie szlachetne, wiedza o kamieniach

BIBLIOTEKA KAMIENI

Już żaden minerał nie będzie dla Ciebie tajemnicą 🙂

Skały, minerały, kamienie szlachetne i ozdobne, syntetyczne, imitacje etc… Od dziś żadne z tych pojęć nie będzie Ci obce, gdyż w powyższej kategorii odnajdziesz wszelakie informacje na temat kamieni stosowanych w złotnictwie. Podzielę się z Tobą wiedzą z kursów gemmologicznych oraz ciekawostkami na temat wierzeń, sławnych klejnotów i właściwości, jakie się im przypisuje. Jeśli posiadasz swój ulubiony kamyk, to chętnie napiszę o nim kilka słów, byś wiedziała jaką kryje w sobie magię.

fotografia produktowa, warsztat jubilera

STREFA TWÓRCY

Do artystycznej pracy, rodacy!!!

Czyli niezła gratka dla wszystkich, którzy pragną poznać tajemnice jubilerskiego fachu oraz stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Zza uchylonych drzwi możesz zerknąć do mojej pracowni i poznać narzędzia jakich używam do pracy oraz techniki w których pracuję, a wszystko to oznaczone tagiem: WARSZTAT JUBILERA. Jako, że w ramach działalności artystycznej zajmuję się także fotografowaniem moich prac, postanowiłam podzielić się z Tobą zdobytą do tej pory wiedzą. W tym obszarze jestem zupełnym laikiem, czy jak kto woli naturszczykiem i wiem, jak trudno w fotografii osiągnąć pożądane efekty, dlatego zdradzę Ci kilka trików i domowych sposobów na dobre zdjęcia. Porad z tej tematyki szukaj pod tagiem: FOTOGRAFIA PRODUKTOWA.

 

podróże śladami rzemiosła, miejsca warte odwiedzenia, muzea biżuterii

PODRÓŻE ŚLADAMI RZEMIOSŁA

Urlop za pan brat ze sztuką!

Wiesz gdzie twórca biżuterii spędza urlop?… w MUZEUM!!! Bynajmniej, nie są to nużące wizyty w zakurzonych placówkach lecz przygoda przez wieki naszej historii, zamkniętej w drobnych (a czasem i całkiem sporych) formach. I tak, zawsze gdy zbliża się czas mojego wypoczynku zaczynam poszukiwać ciekawych miejsc pełnych rzemieślniczych zabytków z dawnych lat. Od największego w Europie, a może i na świecie, muzeum biżuterii na granicy niemiecko – francuskiej, przez wybujałe, ociekające złotem wyroby zaprojektowane przez Salvadora Dali! Po dalekie azjatyckie kraje skąpane w gorącym słońcu i czerwieniejących liściach. Takich miejsc szukam także na rodzimym padole, rozpływając się nad etnicznymi zbiorami z Torunia, czy secesyjnymi klejnotami z Konina. Gdzie tylko się da robię zdjęcia, aby móc zilustrować, jakie wspaniałości kryją muzealne półki i jednocześnie podsunąć Tobie pomysł na własne wojaże. Rusz ze mną w tą przygodę! 

świat biżuterii, ciekawostki ze świata biżuterii, porady dla biżuterii, pielęgnacja biżuterii

ŚWIAT BIŻUTERII

Ciekawostki i porady ze świata klejnotów.

Czym jest cecha probiercza, jak dbać o biżuterię, jak dobrać odpowiedni egzemplarz dla siebie? Takie i inne dylematy rozwiązuję właśnie w tej kategorii bloga. Tutaj odnajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wiele interesujących faktów ze świata biżuterii. Także w tym cyklu rozwinę, niektóre odcinki Ciekawskiego czwartku – czyli cotygodniowej skompresowanej dawki wiedzy z dziedziny biżuterii / pielęgnacji / technik złotniczych, które publikowałam na łamach mojego fanpage’a na Facebooku 🙂

rysunki, sztuk kilka, marta norenberg ilustracje

POZNAJMY SIĘ!

Czyli trochę o mnie nie tylko za jubilerskim biurkiem.

Trudno opisać siebie i swoje poczytania w kilku zdaniach, w końcu ujęcie tylu lat życia w tak krótkim zapisie byłoby niemożliwe. Nie wystarcza mi tylko opis z podstrony O MNIE , dlatego jeśli również czujesz pewien niedosyt zapraszam Cię do zajrzenia do tej kategorii. Odnajdziesz tam najbardziej aktualne informacje o tym co się u mnie artystycznie dzieje oraz jak to się stało, że jestem właśnie na takiej a nie innej drodze twórczej.