książka sztuk kilka

wędrówki śladami piękna

KSIĄŻKA
C

o łączy krasnala ogrodowego z Wenus z Milo? Jak żelazo trafiło na kobiece dekolty? Co wspólnego mają zęby z mitycznym jednorożcem? Wbrew pozorom wszystkie te pytania prowadzą do świata sztuki.

Odpowiedzi na nie udzielam w artystyczno-podróżniczej książce o tym, co możemy odkryć w polskich muzeach:  Sztuk Kilka – wędrówki śladami piękna. Książka wciąż powstaje, ale już dziś zdradzę Ci kilka jej sekretów.

O książce

W książce kryje się zbiór wędrówek po świecie sztuki oraz opowieści z jej pogranicza. Jest to osobista opowieść o polskich galeriach i znajdujących się tam skarbach, a nie usypiający wykaz miejsc. Zamiast suchego opisu chcę Ci dać namacalną cząstkę tej przestrzeni i rozbudzić w Tobie chęć odwiedzenia dzieł sztuki 🙂

A co w środku?

Książka składa się z 12 esejów, a każdy podzielony jest na dwie części. Pierwsza, to osobista refleksja z wędrówki po muzeum i opowieść o prezentowanych tam zbiorach. Druga część, to Dygresje Wokół Sztuki, czyli szersze spojrzenie na sztukę, nawiązujące do wcześniej opisanej wystawy. Rozdziały są oddzielnymi historiami, więc możesz je czytać w dowolnej kolejności! Całość okraszą moje zdjęcia z opisanych wystaw i artystyczne kolaże.

Książkowy List!

Nie chcesz przegapić premiery i przedsprzedaży książki „Sztuk Kilka – wędrówki śladami piękna”? Zatem dołącz do książkowej odnogi mojego newslettera. Tylko osoby zapisane na tę listę oczekujących otrzymają fragmenty książki i jako pierwsze dowiedzą się o premierze i związanych z nią niespodziankach 🙂

Już dziś zapisz się na listę oczekujących!

P.S. UWAGA!!! Zapis na dole strony dotyczy Kunsztownego Listu, czyli ogólnego newslettera, w którym nie będzie info o książce! Dlatego zapisz się powyżej 😉

Skąd pomysł?

Kocham sztukę i podróże jej śladami! Pasjonuję się biżuterią historyczną, kolekcjonuję książki o niej, a każdy urlop spędzam w muzeum. Jednocześnie mam pragnienie, aby muzea wypełniły się miłośnikami rzemiosła! Dlatego powzięłam wyzwanie i piszę książkę: „Sztuk Kilka – wędrówki śladami piękna”

Luka w biblioteczce

Na półkach księgarń widzę wolne miejsce na książkę o pięknie sztuki dawnego rzemiosła, o ukrytych w niej tajemnicach i historiach zaklętych w przedmiotach. Dla pasjonatów podróżowania ich śladami i odkrywania, co mają w zanadrzu polskie muzea, które są miejscami łatwo dostępnymi, lecz wciąż niedocenionymi. Do tego napisanej ludzkim językiem, a nie naukowym żargonem, by sztuka była dla każdego, a nie tylko dla wtajemniczonych.