Gotycki kwiat – wisior ze srebra i szklanej emalii

1,880.00 

Przestrzenny wisior z postarzanego srebra.

Czasami inspiracje chadzają własnymi drogami. Jako wzór do kolekcji „Uroki Gotyku” posłużyły mi prawdziwe ornamenty z katedr. W tym przypadku byłam przekonana, że esów floresów użyczyła mi rozeta z bazyliki w Laudres we Francji. Jednak okazało się, że to była rozeta z instrumentu! Konkretnie z vihueli hiszpańskiej uznawanej za prekursorkę współczesnej gitary klasycznej, popularnej w XV i XVI w. Podobnie jak gitary, vihuele mają po środku okrągły otwór, który często zdobią ażurowe wycięcia wykonane w drewnie. I tak przypadkiem w gotyk wkradła się inspiracja muzyczna.

 

Naszyjnik z emalierskim kwiatem.

Spod ażurowych pętelek wychyla się ogniście pomarańczowy kwiat otoczony błękitem. Ten kaboszon wykonałam w pracochłonnej technice emalii jubilerskiej. Sproszkowaną szklaną emalię nakładałam warstwami na srebro i wypalałam w piecu rozgrzanym do 900 stopni Celsjusza. Powierzchnię srebra pokryłam oksydą, która nadała mu ciemnostalowy odcień, podkreślający barwę szkła. Zawieszkę umieściłam na ozdobnym łańcuszku zakończonym regulacją z moim logo.

1 w magazynie

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Wymiary
  • Średnica – 5.3 cm
  • Waga srebra – 22.0 g
  • Łańcuszek – 50.0 + 5.0 cm regulacja
Kolekcja "Uroki Gotyku"

Kolekcja biżuterii inspirowanej architekturą gotycką, szczególnie maswerkami, czyli misternymi, kamiennymi wzorami układanymi od zewnętrznej strony okien. Każdy egzemplarz powstał tylko w jednej sztuce i jest inspirowany prawdziwym wzorem z katedry.

okazały wisior z oksydowanego srebra

Gotycki kwiat – wisior ze srebra i szklanej emalii

1,880.00 

1 w magazynie

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych