Dwustronny srebrny wisior z zimorodkiem i emalią – Zimorodek

Dwustronny medalion z zimorodkiem ze srebra próby 925.

Malutki zimorodek przysiadł na skraju jeziora i dyskretnie spogląda na rybkę wychylającą się z wody, zapewne ma już na nią chrapkę. W wisiorku z zimorodkiem połączyłam pracę w srebrze próby 925 i 999 z pracochłonną techniką szklanej emalii jubilerskiej*.

 

Na awersie umieściłam przestrzenną postać ptaka a srebro pokryłam oksydą, która nadała mu stalowo -szary odcień i wydobyła powierzchnię piór. Tuż za nim widnieją ręcznie wycięte wodne fale i lazurowy błękit nieba, podobną kolorystykę z odrobiną turkusowych tonów umieściłam na rewersie medalionu ozdobionego falami wody, które wykonałam z cieniutkich drucików. Przód wisiora połączyłam z drugą częścią za pomocą nitów. Zawieszkę umieściłam na krawatce o formie listków i łańcuszku (tzw. „żmijce”) o ozdobnej strukturze. Łańcuszek zakończyłam zapięciem karabińczykowym i regulacją z moim logo.

 

Jeśli biżuteria jest dla Ciebie małym dziełem sztuki i cenisz przedmioty wykonane wyłącznie w pojedynczym egzemplarzu, to „Zimorodek” będzie dla Ciebie idealny.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Dodaj do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

  Opis

  Wymiary
  • Medalion – 4.1 x 5.0 cm
  • Długość łańcuszka – 54.0 cm + 5.0 cm regulacja
  • Waga srebra – 29.0 g
  Emalia jubilerska

  Szlachetna technika złotnicza, polegająca na nakładaniu warstwami na srebro sproszkowanej szklanej emalii i wielokrotnym wypalaniu jej w piecu rozgrzanym do 900 stopni Celsjusza.

  dwustronny srebrny medalion inspirowany naturą

  Dwustronny srebrny wisior z zimorodkiem i emalią – Zimorodek

  Brak w magazynie