Dwustronny srebrny naszyjnik – Kobiecy Ogród Zen

Naszyjnik Kobiecy Ogród Zen.

Wisior stworzyłam na konkurs agatART zorganizowany przez Galeria YES z Poznania. Agat stał się łącznikiem dwóch światów. Z jednej strony jest elementem kontemplacji i spokoju, niczym surowe skały z japońskiego ogrodu. Natomiast z drugiej stanowi cielesne centrum najbardziej kontrowersyjnej części kobiecego ciała, spychanej na margines przez ogół społeczny. Symbolicznie ujęte przez motyw spirali wiązany z odrodzeniem i kobiecością.

 

Okazały naszyjnik ze srebra i agatu.

Naszyjnik jest dwustronny. Agat z jednej strony jest chropowaty a z drugiej gładki o fioletowym odcieniu. Kamień ujęłam w srebro, które pokryłam oksydą, nadającą mu stalowoszary odcień. Rzemień nie posiada zapięcia, a wisior zakłada się przez głowę, oczywiście mogę zmienić jego długość i dołączyć zapięcie, jeśli tak będzie dla Ciebie wygodniej.

Brak w magazynie.
Zapytaj o produkt


  Brak w magazynie

  Opis

  Wymiary
  • Szer x wys – 5.5 x 8.0 cm
  • Długość skórzanego rzemienia – 67.0 cm
  • Waga srebra – 38.0 g
  Symbolika motywów:
  • Zen – Nurt buddyzmu, według którego, świat widzi się najlepiej, gdy człowiekowi nie przeszkadzają jego uprzedzenia. Każde porównanie jest tworzeniem obrazu świata a nie rzeczywistości.
  • Bonseki – „krajobraz na tacy”, miniatura krajobrazu. Jest to forma japońskiego kamiennego ogrodu Zen – karesansui.
  • Spirala – motyw spirali zaliczany jest do jednych z najstarszych symboli znanych człowiekowi. Oznaczał słońce, energię i rozwój oraz związane z nimi procesy odradzania się i powstawanie nowego życia.
  okazały wisior ze srebra i agatu

  Dwustronny srebrny naszyjnik – Kobiecy Ogród Zen

  Brak w magazynie