Newsletter


g -

Video

Lazurowe Orchidee

Delikatne płatki kwiatów skąpane w turkusowo – fioletowej poświacie z odrobiną lapis lazuli. Ale czy wiesz ile etapów pracy przeszła srebrna blacha aby stać się przestrzennymi kolczykami? Jeśli jesteś ciekawa mojego procesu twórczego, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu. W 3 minutach zawarłam 7 godzin pracy. 

Jeżeli jesteś miłośniczką lapis lazuli, to zapraszam Cię na mój blog, gdzie opisuję historię i właściwości tego kamienia, wystarczy, że klikniesz: TUTAJ.

Japońska opowieść zaklęta w srebro.

To kolekcja delikatnej biżuterii pełnej motywów zaczerpniętych z kultury Japonii, w której zawarłam symbolikę tego kraju oraz skrawki tkanin przywiezione z wędrówki po nim. Prawie rok po odbytej podróży dojrzałam do decyzji, aby moje wspomnienia i fascynację Krajem Kwitnącej Wiśni przenieść w świat biżuterii. Już wcześniej podejmowałam drobne kroki w tym kierunku, jednak gorące lipcowe słońce przypomniało mi o upalnej japońskiej jesieni, bezchmurnym niebie i pieszych wędrówkach wśród artefaktów minionych lat.

Tak powstała kolekcja, gdzie każdy egzemplarz powstał tylko w jednej sztuce, a ręcznie wycinane wzory ze srebra zyskały tło z fragmentów prawdziwych kimon i pasów obi. Jeśli chcesz zobaczyć powstawanie jednego z wisiorów – „Latające żurawie”, to zapraszam Cię do obejrzenia filmu z procesu twórczego. Natomiast pozostałe wisiory odnajdziesz w ALBUMIE.

ARTEA – kolekcja minimalistycznych broszek

ARTEA, to kolekcja srebrnych broszek pełna płynnych linii, lekkości i kobiecego piękna wprost ze świata sztuki. Odnajdziesz w niej przedstawienia kobiet przeniesione do świata biżuterii z uniwersum dawnego malarstwa, rzeźby i fotografii. Każdą broszkę wykonuję tylko w jednym egzemplarzu, byś mogła cieszyć się odrobiną sztuki, której nie będzie miał nikt inny 🙂

Wszystkie broszki odnajdziesz w dedykowanym im ALBUMIE, natomiast przy każdym zdjęciu znajduje się link, który poprowadzi Cię do sklepu.

Zapraszam Cię do wnętrza mojej pracowni

Ściany przystrojone półkami, które uginają się pod ciężarem pudełeczek i koszyczków, a w nich bajecznie kolorowe kamienie swym blaskiem nęcą duszę i przyciągają wzrok. Wszelakie narzędzia, których zastosowanie pozostaje tajemnicą, rzemienie, sznurki i łańcuszki plączą się pod palcami. Zapach drewna, srebrzysty pył rozsypany tu i ówdzie, a na parapecie leniwie rozciągający się czarny kocur… tak wygląda najbliższa mi przestrzeń. Teraz i Ty masz okazję choć odrobinę poczuć ten twórczy nastrój 💜