Newsletter


g -

Japońskie inspiracje – biżuteria niczym z kraju kwitnącej wiśni

Japońskie inspiracje, to wspomnienia z mojej podróży ujęte w srebrnych formach swą tematyką nawiązujących do kultury kraju kwitnącej wiśni. Japonia jest bogata w znaczenia, przepełniona tradycyjnym rzemiosłem, wachlarzami, wizerunkami kwiatów, tkaninami, które zapadają w pamięci na długo po jej odwiedzeniu.

Minęło kilka miesięcy nim zdecydowałam się wszystkie te bodźce przenieść w świat biżuterii. Zawsze fascynowały mnie przedstawienia kobiet w różnych kulturach, tym razem zanurzyłam się w świat pracochłonnych drzeworytów z epoki Edo. Do tego wplotłam nieodłączny motyw kwiatów wiśni, wśród których ukrywają się cykady oraz pięknie dekorowane wachlarze.

Fascynacja tym krajem trwa nadal, dlatego japońskie inspiracje przerodziły się w kolekcję – „Japońska opowieść zaklęta w srebro”. Stworzyłam serię delikatnej biżuterii pełnej misternych ażurów, które niosą w sobie wschodnią symbolikę oraz ukrywają tkaniny z prawdziwych kimon. Proces twórczy trwa nadal, gdyż nie mogę się oderwać się od tych przepięknych splotów, zatem możesz spodziewać się coraz więcej zdjęć nowych prac w tym albumie.

Poniższe „przyciski” przeniosą Cię do wpisów na blogu, w których opisałam proces powstawania biżuterii z tej serii.

  japońskie inspiracje, biżuteria inspirowana Japonią, japońskie tkaniny, kwiaty wiśni, naszyjnik z Japonką, tkanina z Japonii japońskie inspiracje, biżuteria inspirowana Japonią, japońskie tkaniny, kwiaty wiśni, naszyjnik z Japonką, tkanina z Japonii  japońskie inspiracje, biżuteria inspirowana Japonią, japońskie tkaniny, kwiaty wiśni, naszyjnik z Japonką, tkanina z Japonii japońskie inspiracje, biżuteria inspirowana Japonią, japońskie tkaniny, kwiaty wiśni, naszyjnik z Japonką, tkanina z Japonii

Może zainteresuje Cię także…