Newsletter


g -

Japońskie inspiracje – biżuteria niczym z kraju kwitnącej wiśni

Japońskie inspiracje, to wspomnienia z mojej podróży ujęte w srebrnych formach swą tematyką nawiązujących do kultury kraju kwitnącej wiśni. Japonia jest bogata w znaczenia, przepełniona tradycyjnym rzemiosłem, wachlarzami, wizerunkami kwiatów, tkaninami, które zapadają w pamięci na długo po jej odwiedzeniu.

Minęło kilka miesięcy nim zdecydowałam się wszystkie te bodźce przenieść w świat biżuterii. Zawsze fascynowały mnie przedstawienia kobiet w różnych kulturach, tym razem zanurzyłam się w świat pracochłonnych drzeworytów z epoki Edo. Do tego wplotłam nieodłączny motyw kwiatów wiśni, wśród których ukrywają się cykady oraz pięknie dekorowane wachlarze.

Fascynacja tym krajem trwa nadal, dlatego japońskie inspiracje przerodziły się w kolekcję – „Japońska opowieść zaklęta w srebro”. Stworzyłam serię delikatnej biżuterii pełnej misternych ażurów, które niosą w sobie wschodnią symbolikę oraz ukrywają tkaniny z prawdziwych kimon. Proces twórczy trwa nadal, gdyż nie mogę się oderwać się od tych przepięknych splotów, zatem możesz spodziewać się coraz więcej zdjęć nowych prac w tym albumie.

Wszystkie produkty znajdujące się w tym albumie zostały przeze mnie objęte GWARANCJĄ UNIKATOWOŚCI, czyli zapewnieniem, że nigdy nie powstanie drugi identyczny egzemplarz 🙂

Poniższy przycisk przeniesie Cię do kilku wpisów, w których opisałam proces powstawania kolekcji i poszczególnych egzemplarzy biżuterii inspirowanej Japonią.

     

Zobacz także album:

Może zainteresuje Cię także…